Innowacje w serwisie.

Poznaj nasze usługi.

WYMIEŃ SWÓJ SAMOCHÓD NA NOWE BMW.

Innowacje w serwisie.

Poznaj nasze usługi.

Jakość, efektywność i innowacja – to trzy filary serwisu BMW, na których nasi Klienci mogą zawsze polegać. Nieustanie pracujemy nad tym, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, nadążając za dynamicznie zmieniającym się światem technologii i usług. Przedstawiamy szereg innowacyjnych usług dostępnych w naszym serwisie BMW Bońkowscy.

KOŁA

Usługa wyważanie kół z testem drogowym.

Po co wyważać koła?

Dobrze wyważone koła pozwalają na zachowanie właściwego komfortu i bezpieczeństwa jazdy oraz zapobiegają nadmiernemu zużyciu się elementów zawieszenia w samochodzie.

Jak często wyważać?

Zalecamy wyważenie kół przy wymianie sezonowej opon. Warto je kontrolować przed dłuższą podróżą lub po przejechaniu około 5000 kilometrów.

Czym jest wyważenie koła z testem drogowym?

Jest to dynamiczne wyważenie koła. Wykonujemy je na innowacyjnej, najnowszej generacji wyważarce typu Hunter GSP 97BMW-RFT, która jest specjalnym modelem skonstruowanym z myślą o samochodach BMW. Wyposażona jest ona w rolkę dociskową działającą na oponę z siłą 635 kilogramów, a tym samym w trakcie wyważania w pełni symuluje się poruszanie koła w warunkach drogowych. Takie wyważanie jest dużo precyzyjniejsze od zwykłego, gdyż maszyna potrafi wyważyć koło z dokładnością do 0,5 g. Potrafi również wskazać najbardziej optymalne ułożenie opony względem felgi. Dodatkowo wyposażona jest w laser pozwalający na dokładne wskazanie miejsca umieszczenia ciężarka. Przy tak precyzyjnym wskazaniu miejsca, możemy tak go umieścić, że będzie on niewidoczny na feldze i zminimalizować ilość użycia ciężarków. Specjalna funkcja pomiaru bocznego ściągania opony StraightTrak pozwala zaproponować pozycje założenia kół w pojeździe aby zminimalizować efekt ściągania pojazdu wywołany niedoskonałościami wykonania opon.

Zachęcamy do wykonania usługi.

Cena już od 232 zł brutto

KLIMATYZACJA

Obsługa układów klimatyzacji.

Nowy czynnik R-1234yf.

Oferujemy profesjonalny serwis samochodów wyposażonych w układ klimatyzacji napełniony nowym czynnikiem R-1234yf, który jest coraz częściej stosowany ze względu na wymagania związane z ochroną środowiska.

Obsługę układu klimatyzacji przeprowadzamy w oparciu o innowacyjne specjalistyczne urządzenie serwisowe Beissbarth BAC 5100yf R1234yf AC, które uwzględnia układy napełniane czynnikiem chłodniczym o oznaczeniu R-1234yf.


Prawidłowo wykonany przegląd i okresowa obsługa układu klimatyzacji to:

Odprowadzenie czynnika z układu.
Analiza czystości czynnika.
Automatyczna kontrola szczelności wykonanej przez stację serwisową.
Kontrola szczelności poprzez sprawdzenie ilości odebranego czynnika.
Ewentualne ponowne napełnienie czynnikiem do prawidłowego poziomu.
Wymiana filtra kabiny.
Dezynfekcja i odgrzybianie klimatyzacji.

Aby uniknąć zanieczyszczenia nieprawidłowym lub zanieczyszczonym czynnikiem chłodniczym, przed każdym uruchomieniem programu przeprowadzana jest zintegrowana analiza gazu. Urządzenie serwisowe wykonuje w pełni automatycznie następujące procesy: analiza gazowa czynnika chłodniczego o czystości 98,5 %, ssanie i recykling czynnika chłodniczego, pomiar ciśnienia resztkowego, odprowadzanie starego oleju, kontrola nieszczelności, napełnianie układu świeżym olejem, napełnianie czynnikiem chłodniczym zgodnie z dokładnością napełniania wymaganą przez BMW.

Zachęcamy do wykonania usługi.

Cena już od 133 zł brutto

SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Systemy wspomagające kierowcę.

Kontrola systemów bezpieczeństwa.

Samochody marki BMW słyną z zawansowanej technologii w zakresie bezpieczeństwa biernego i aktywnego. Nasze samochody nieustannie stają się szybsze, jeszcze bardziej intuicyjne a innowacyjne systemy wspomagające kierowcę i funkcje łączności sieciowej torują drogę do nowego wymiaru radości z jazdy.

W przypadku usterki lub napraw powypadkowych zawansowane systemy m.in.: aktywny regulator prędkości, światła laserowe, radarowe systemy przeciwkolizyjne, czy system rozpoznawania poruszających się obiektów w nocy, wymagają innowacyjnych, specjalistycznych urządzeń i procedur serwisowych w celu przywrócenia ich absolutnej sprawności.

Bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich stawiamy na pierwszym miejscu. Oferujemy profesjonalny serwis świadczony w oparciu o specjalistyczne urządzenia takie jak: ACC Adjustment System, ISTA służące do diagnostyki i kalibrowania czujników i radarów w samochodach marki BMW. Oferta skierowana jest zarówno do Klientów indywidualnych jak i niezależnych zakładów blacharsko-lakierniczych naprawiających samochody marki BMW.

Zachęcamy do wykonania usługi.

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE

Obsługa samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Elektryfikacja jest jednym z głównych filarów strategii zrównoważonego rozwoju samochodów marki BMW. W wyniku szeregu innowacji w technologii napędów elektrycznych i baterii pojawiają się nowe wymagania dotyczące technologii napraw i ładowania. Nowo opracowane akumulatory litowo-jonowe wysokiego napięcia do pojazdów elektrycznych i hybrydowych mają zupełnie nowe właściwości ładowania i niosą ze sobą znacznie większe wymagania w zakresie monitorowania i bezpieczeństwa.

Nasz serwis wyposażony jest w nowoczesne stanowisko specjalistyczne a także zestawy narzędzi diagnostycznych i obsługowych przeznaczonych do prac wysokonapięciowych podczas naprawy oraz procesu montażu i demontażu akumulatorów wysokonapięciowych. Dodatkowo warsztat wyposażony jest w szybkie ładowarki do ładownia pojazdów elektrycznych.


Proponujemy:

Usługę diagnostyki i kondycjonowania akumulatorów wysokonapięciowych za pomocą urządzenia Deutronic DBL1200HV-60.
Wykonujemy również obowiązkowe po naprawie modułów baterii wysokonapięciowych testy końcowe za pomocą testera EoS-Tester.

Oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i warsztatów niezależnych wykonujących naprawy w samochodach elektrycznych marki BMW a zwłaszcza wykonujących naprawy powypadkowe.

Zachęcamy do wykonania usługi.

Innowacje w serwisie - Zapytaj o ofertę.

Zgoda na komunikację marketingową

Chcę otrzymywać komunikację marketingową od Bońkowscy Spółka Akcyjna (dawniej Bońkowski sp. k.) za pośrednictwem

Wnioski o wprowadzenie zmian w zakresie oświadczenia o wyrażeniu zgody oraz prawo do wycofania zgody
Dealer BMW Bońkowscy Gorzów Wielkopolski.